Instytut Studiów Franciszkańskich

Logo_ISFInstytut Studiów Franciszkańskich powstał w Krakowie w 1998 roku.

Został erygowany w dzień bł. Salomei, 19 listopada 1998 roku, decyzją Konferencji Prowincjałów Franciszkańskich, którą tworzą przełożeni 10 polskich prowincji franciszkańskich (OFMConv, OFM i OFMCap). Działalność dydaktyczną rozpoczął 13 lutego 1999 roku.

Struktura organizacyjna

W ramach ISF funkcjonują:

• Franciszkańskie Studium Formacyjne
  • Ośrodek Studiów Franciszkańskich na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II (OSF rządzi się swoim statutem zatwierdzonym przez senat uczelni).
  • Szkoła Duchowości Franciszkańskiej

Działalność

Sposoby realizacji zadań ISF:

• prowadzenie wykładów w ramach FSF, OSF i PSF
  • organizowanie sesji i konferencji naukowych
  • organizowanie wykładów i spotkań otwartych
  • organizowanie szkoleń
  • działalność wydawnicza.

Dydaktyka

Działalność dydaktyczną ISF realizuje w kilku sektorach:

• Franciszkańskie Studium Formacyjne (formacja duchowo-teologiczna dla osób konsekrowanych)
  • Ośrodek Studiów Franciszkańskich na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II (studia podyplomowe)
  • Szkoła Duchowości Franciszkańskiej (formacja duchowo-teologiczna dla każdego).
  • Franciszkańska Szkoła Muzyki i Liturgii (od października 2015 r.)

Więcej na: www.isf.edu.pl