Pomysłodawcy

Franciszkańska Szkoła Muzyki i Liturgii powstała z pasji i dla pasji. Jej inicjatorami są ci, którzy w muzyce odkryli pasję tak wielką, że nie mogą przestać się nią dzielić. Poniżej kilka słów o prowodyrach Szkoły.

10264543_821672584529160_7487021472902434442_nmgr Karolina Ruchlewicz – z wykształcenia pedagog resocjalizacyjny. Jej pasją jest muzyka, zwłaszcza muzyka liturgiczna. W 2012 roku ukończyła dwuletnie Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne, w czasie którego kształciła swój warsztat wokalny oraz zdobywała praktykę liturgiczną z zakresu muzyki liturgicznej. Swoje umiejętności muzyczne poszerzała uczestnicząc w licznych warsztatach muzyki liturgicznej. Przez lata zajmowała się animowaniem śpiewu we wspólnotach Ruchu Światło-Życie. W latach 2010-2014 była odpowiedzialna za scholę akademicką przy Franciszkańskim Duszpasterstwie Akademickim w Krakowie.

Jest częścią kwartetu wokalnego Con Santi. Obecnie koordynuje Franciszkańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej oraz jest jedną z pomysłodawców Franciszkańskiej Szkoły Muzyki i Liturgii.

DSC_5358mgr lic. Marcin Drąg OFMConv – doktorant na Instytucie Liturgicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Absolwent podyplomowych studiów z franciszkanizmu na UPJPII. Od 2014 r. jest członkiem rady Instytutu Studiów Franciszkańskich, a od 2016 r. dyrektorem Franciszkańskich Spotkań Młodych. Posługuje wśród młodzieży, neokatechumenacie przy klasztorze franciszkanów w Krakowi oraz jest duszpasterzem chóru Voce Angeli.

Zajmuje się franciszkańską tradycją liturgiczno – muzyczną. W 2009 r. zainicjował Franciszkańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej, za które jest odpowiedzialny. Jest jednym z pomysłodawców Franciszkańskiej Szkoły Muzyki i Liturgiii.