Warsztaty

Zawitaj Ukrzyżowany

Franciszkańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej

UWAGA! Osiągnęliśmy już limit uczestników. Nie przyjmujemy dalszych zgłoszeń na warsztaty "Zawitaj Ukrzyżowany". Zachęcamy do śledzenia naszej strony na facebooku, gdzie znajdą Państwo informacje o innych organizowanych przez nas wydarzeniach.Okres Wielkiego Postu zawiera w sobie trzy wielkie treści, które zawarte są w liturgii tego czasu. Chrzest, pokuta oraz pasja Chrystusa to tematy, które zgłębiamy co roku w okresie przygotowania do uroczystych obchodów Świętego Triduum Paschalnego. Chcemy Was serdecznie zaprosić na kolejną edycję Franciszkańskich Warsztatów Muzyki Liturgicznej, które wprowadzą nas w czas Wielkiego Postu oraz w treści wybrzmiewające w 40 dniowym czasie pokuty.

Poruszające pieśni liturgiczne okresu Wielkiego Postu, szczególnie wprowadzają nas w tajemnice zbawcze Naszego Pana, oraz uobecniają Jego dzieła w świętych obrzędach. Będziemy zgłębiać te niezwykłe prawdy wiary poprzez śpiew wraz z: Katarzyną Młynarską, Piotrem Pałką, Hubertem Kowalskim oraz o. Marcinem Drągiem OFMConv.

Oprócz wytężonych ćwiczeń w zakresie śpiewu liturgicznego i emisji głosu, wysłuchamy konferencji poruszających tematykę liturgii, będziemy uczestniczyć we wspólnej Eucharystii oraz Liturgii Godzin. Ponadto wszystkich warsztatowiczów zapraszamy na Koncert pieśni Wielkopostnych zespołu Jerycho, który będzie promował najnowszą płytę cenionych artystów.

Miejscem Warsztatów będzie tradycyjnie Klasztor Franciszkanów w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej. Zajęcia odbędą się w dniach 1 - 3 marca 2019 r. Rozpoczęcie w piątek o godz. 15.00, zakończenie w niedzielę ok. g. 13.00.


Koszt całkowity warsztatów to 80 zł.
W ramach tego każdy otrzyma potrzebne materiały i pomoce. W ramach warsztatów nie organizujemy noclegów i posiłków. Nie zabraknie jednak ciepłej herbaty, kawy i drobnego słodkiego poczęstunku.

Zapraszamy członków chórów, schol, pasjonatów i chcących pogłębić swoją praktykę i wiedzę na temat śpiewu liturgicznego.


Warunkiem wpisania na listę uczestników jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się poniżej oraz wpłata bezzwrotnej zaliczki 30 zł na konto:

Instytut Studiów Franciszkańskich ul. Franciszkańska 4 31-004 Kraków PEKAO SA: 29 1240 4650 1111 0010 4336 7921 W tytule wpłaty prosimy wpisać imię i nazwisko uczestnika oraz dopisek "Warsztaty"