Warsztaty

Z Aniołami i Świętymi!

Franciszkańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej
UWAGA! Z powodu zapełnienia wszystkich miejsc, zakończyliśmy już rejestrację na warsztaty 'Z Aniołami i Świętymi'. Zachęcamy do obserwowania nas i kolejnych naszych inicjatyw w mediach społecznościowych.


Liturgia łączy w sobie cały świat: widzialny i niewidzialny. W niej urzeczywistnia się jedność całego Kościoła: chwalebnego - sprawującego wieczne uwielbienie w niebie oraz pielgrzymującego - ziemskiego, zmysłowego. Tą prawdę wydobywa modlitwa eucharystyczna, a szczególnie ostatnie słowa prefacji, kończącej się w podobnych wariantach: dlatego z aniołami i wszystkimi świętymi, wysławiamy Ciebie razem z nimi wołając: Święty, Święty, Święty…

Śpiewając w liturgii, Chrystus Pan wyprowadza nas z osamotnienia i pozwala śpiewać z całym niebem, w ten sposób dołączamy do czystego wielbienia Stwórcy, razem z całym światem stworzonym i odkupionym przez naszego Zbawiciela. Stąd ten śpiew jest inny niż wszystkie.

Pragniemy was do tego śpiewu zaprosić w czasie kolejnej edycji Franciszkańskich Warsztatów Muzyki Liturgicznej, zatytułowanych: Z aniołami i świętymi…

Tym razem repertuar pieśni będzie różnorodny, obejmujący cały rok liturgiczny i różne części Mszy Świętej. Warsztaty organizujemy tuż przed rozpoczęciem Wielkiego Postu, więc może być to świetna okazja do właściwego - duchowego wejścia w ten niezwykły czas.

Warsztaty przeprowadzą znani w świecie muzyki liturgicznej: Piotr Pałka, Paweł Bębenek i Katarzyna Młynarska. Konferencje wygłosi o. Marcin Drąg OFMConv.

Oprócz wytężonych ćwiczeń w zakresie śpiewu liturgicznego, emisji głosu, czy konferencji poruszających tematykę liturgii, będziemy uczestniczyć we wspólnej Eucharystii oraz Liturgii Godzin. Czeka na Was przyjazna i domowa atmosfera, znana już z warsztatów prowadzonych przez franciszkanów i ich środowisko.

Miejscem Warsztatów będzie tradycyjnie Klasztor Franciszkanów w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej. Zajęcia odbędą się w dniach 21 - 23 lutego 2020 r. Rozpoczęcie w piątek o godz. 15.00, zakończenie w niedzielę ok. g. 13.00.


Koszt całkowity warsztatów to 90 zł.
W ramach pakietu każdy otrzyma potrzebne materiały i pomoce. Niestety nie organizujemy noclegów i posiłków. Jednak z pewnością nie zabraknie ciepłej herbaty, kawy i słodkiego poczęstunku.

Zapraszamy członków chórów, schol, pasjonatów i chcących pogłębić swoją praktykę i wiedzę na temat śpiewu liturgicznego.


Warunkiem wpisania na listę uczestników jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się poniżej oraz wpłata bezzwrotnej zaliczki 30 zł na konto:

Instytut Studiów Franciszkańskich ul. Franciszkańska 4 31-004 Kraków PEKAO SA: 29 1240 4650 1111 0010 4336 7921 W tytule wpłaty prosimy wpisać imię i nazwisko uczestnika oraz dopisek "Warsztaty"Osoby niepełnoletnie zobowiązane są ponadto do posiadania przy sobie podpisanej zgody Rodzica lub prawnego Opiekuna.
Kliknij tutaj, by pobrać zgodę.